kategoria: Komedia

Trzy, troje, trio

Trzy "ryczące czterdziestki" + 1 facet + zegar biologiczny.
Tytuł oryginalny - "Tres"

Trzy szkolne przyjaciółki spotykają się po latach. Jedna została znaną aktorką, druga prawniczką, trzecia pracuje w urzędzie. Każda z nich, mimo pozorów szczęścia, stabilizacji i niezależności, zmaga się z własnymi problemami. Aktorka nigdy nie ułożyła sobie życia osobistego, prawniczka się rozwiodła, a urzędniczka owdowiała. Ich życia nie wyglądają tak, jak sobie to wyobrażały w liceum. Zastanawiają się, jak sprawić, by wszystko nabrało sensu. Kiedy siedzą w jacuzzi i wypalają skręta niczym za starych, dobrych szkolnych czasów, wpadają na genialny pomysł: zajdźmy wszystkie naraz w ciążę i urodźmy dzieci! Jest tylko jeden mały problem: na horyzoncie jakoś nie widać potencjalnych tatusiów… A gdyby tak poprosić jednego faceta? Znaleźć mężczyznę idealnego i…

Przyjaciółki wdrażają swój plan, chociaż nie wszystko idzie jak po maśle. Trzy kobiety, jeden mężczyzna i coraz głośniej tykający zegar biologiczny to mieszanka zaiste wybuchowa! A efekty? Zapraszam do lektury!

Teksty można zamawiać przez zakładkę "kontakt" - są wysyłane bezpłatnie w wersji elektronicznej. Uwaga: sztuki są przeznaczone wyłącznie do użytku profesjonalnego, licencji na wystawienie udziela Agencja ADiT (agencja@adit.art.pl)

Autor - Juan Carlos Rubio, urodził się w Montilli w Kordobie, od 1992 roku, pracuje jako aktor, scenarzysta i dramatopisarz. Prapremiera jego pierwszego tekstu "Esta noche no estoy para nadie" miała miejsce w 1997 roku. Jego sztuki wystawiane były w Peru, Chile, Puerto Rico, na Kostaryce, w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Słowenii, Grecji i Anglii. Jako reżyser wystawiał w Hiszpanii teksty własne i innych uznanych autorów europejskich. Otrzymał wiele nagród dramatopisarskich, a w 2009 roku był nominowany do nagrody filmowej Goya.

 • Autor

  Juan Carlos Rubio

 • Tytuł

  Trzy, troje, trio

 • Obsada

  4 (3k+1m)

 • Gatunek

  komedia